De originele ‘Harry Potter’-boekomslag zal naar verwachting het veilingrecord breken: NPR

Voor de originele omslagillustratie door Thomas Taylor Harry Potter en de steen der wijzen (1997) zal naar verwachting op 26 juni het veilingrecord bij Sotheby’s breken.

Sotheby’s

Onderschrift verbergen

Schakel bijschriften in

Sotheby’s

Voor de originele omslagillustratie van Thomas Taylor Harry Potter en de steen der wijzen (1997) zal naar verwachting op 26 juni het veilingrecord bij Sotheby’s breken.

Sotheby’s

Boekomslagkunst die lezers over de hele wereld heeft geïntroduceerd harry potter Verwacht wordt dat het veilingrecord volgende maand zal breken.

Afgelopen week maakte Sotheby’s de veiling bekend die gepland staat voor 26 juni in New York van Thomas Taylor’s originele aquarelschilderij voor de eerste editie. Harry Potter en de steen der wijzen. Met de titel, uitgegeven door Bloomsbury in 1997, begon de beroemde serie van zeven boeken.

In een verklaring gedeeld met NPR zei het veilinghuis dat het kunstwerk naar verwachting voor $ 400.000 tot $ 600.000 zal worden verkocht – een recordschatting voor beide. harry potter– Gerelateerd materiaal dat nooit is geveild.

Er zijn wereldwijd meer dan 500 miljoen exemplaren verkocht in 80 talen harry potter De serie is een wereldwijd fenomeen geworden.

Taylor’s illustratie – waarop de jonge tovenaar is afgebeeld met zijn kenmerkende ronde bril en bliksemschichtvormige voorhoofdsmarkering die aan boord gaat van de trein naar Zweinstein vanaf perron 9 3/4 op King’s Cross Station – werd voor het eerst aangeboden op een veiling bij Sotheby’s in Londen in 2001, aldus de verklaring zei destijds dat er slechts vier werden gepubliceerd harry potter boek, maar Pottermania had het al overgenomen: het kunstwerk werd verkocht voor een toenmalig recordbrekend £ 85.750.

Sotheby’s zei dat het verwacht dat de terugkeer van het artefact naar het veilingblok deze keer goed zal verlopen, omdat de belangstelling voor Potter-gerelateerde gerechten de afgelopen decennia is gegroeid met de release van blockbuster-films en verschillende spin-offs. In 2021 volgt hiervan een ongetekende eerste druk Harry Potter en de steen der wijzen Op een erfgoedveiling in Dallas werd $421.000 opgebracht – het huidige record van één exemplaar harry potter– Gerelateerde items.

Richard Austin, Sotheby’s mondiale hoofd boeken en manuscripten, zei in een verklaring dat Taylor’s werk “dient als de visuele blauwdruk voor de jonge tovenaar die sindsdien miljoenen mensen wereldwijd heeft geïnspireerd.”

Een beginnersopdracht

Op deze Christie’s-uitreikblad staat de omslag van JK Rowlings eerste roman Harry Potter en de steen der wijzen.

Getty-afbeeldingen

Onderschrift verbergen

Schakel bijschriften in

Getty-afbeeldingen

Getty-afbeeldingen

Illustrator Taylor was een 23-jarige pas afgestudeerde aan de kunstacademie toen hij een opdracht kreeg van Bloomsbury om de omslagillustratie te maken voor een fantasy-kinderboek van de toen nog onbekende auteur JK Rowling.

Dit was de eerste professionele opdracht van de kunstenaar. Volgens Taylor kreeg ze niet veel creatieve vrijheid.

“Ik werd eigenlijk gevraagd om deze scène te tekenen door de redacteur van Bloomsbury, die zei: ‘Kun je alsjeblieft Zweinstein tekenen op King’s Cross Station en Harry die de Hogwarts Express nadert?’ Taylor zei in een video-interview uit 2022 voor de online fangemeenschap van JK Rowling: Rowling-bibliotheek. “Ik was heel nieuw en net begonnen, dus ik dacht niet dat ik kon zeggen: ‘Nee, ik denk dat het iets anders moet zijn.’ Dus ik deed eigenlijk gewoon wat mij werd opgedragen.”

Na die ontmoeting las hij Rowlings manuscript in de trein – een van de eersten die dat deed.

“Het was een stapel papier. Het was maar aan één kant bedrukt. Hoofdstuk 11 stond er niet, omdat de auteur enkele wijzigingen aanbracht, waardoor hoofdstuk 11 ontbrak. En er stonden een paar aantekeningen en zo. Dus dat was het ook.” een heel, heel vroege afdruk”, zei Taylor Rowling-bibliotheek.

Nadat hij zijn schilderij aan de uitgever had afgeleverd, zei Taylor dat hij maandenlang de blanco onderkant van elke manuscriptpagina gebruikte om te schetsen. “En dan denk ik dat ik de rest in de prullenbak heb gegooid”, zei hij. “Natuurlijk spijt het me nu heel erg.”

gemixte gevoelens

Taylor is een bekroonde auteur en illustrator van kinderboeken geworden. Tot zijn titels behoren series Erie-on-Sea. Heruitgegeven door Bloomsbury steen der Wijzen Als onderdeel van de herdenkingsherdruk ter ere van het 25-jarig jubileum harry potter Boek in 2022.

Maar Taylor zei dat hij al lang gemengde gevoelens had over dit vroege, enorme succes.

“Als je begint als illustrator, verwacht je meestal dat je eerste werk een beetje vergeetbaar zal zijn, en dan ontwikkel je je en word je beter”, zei Taylor. Rowling-bibliotheek. “Maar in dit geval heeft dit eerste werk natuurlijk mijn hele carrière gevolgd. Dus als ik ernaar kijk, denk ik: ‘Waarom heb ik dat getekend? Waarom heb ik niet iets spannenders getekend?’ “

Maar hij zei dat hij er eindelijk vrede mee heeft gesloten – deels omdat hij er veel waarde aan hecht harry potter De boekomslagschildering werd een veiling.

“Het is best interessant als ik naar een veilingcatalogus kijk, en dan zie ik een eerste editie van Charles Dickens en dan Beatrix Potter of zoiets, en dan mijn foto”, zei hij. “Het is leuk om het op zo’n plek te zien.”

Taylor’s kunstwerken zullen in juni onder de hamer gaan als onderdeel van een uitverkoop met Sir Arthur Conan Doyle, Charles Dickens, F. Bevat werken van schrijvers als Scott Fitzgerald, Edgar Allan Poe – en manuscripten geschreven door anderen. JK Rowling.